آخرین اخبار و مقالات ویروس کرونا (کووید 19) – زومیت

بنا بر گزارشات در طول اپیدمی این ویروس از 8098 مورد ابتلا ، 744 مورد مرگ گزارش شد و تمام افراد بالای 65 سال درگیر با این ویروس جان خود را از دست دادند. سیر از مواد غذایی مفید است که خواص ضد میکروبی دارد. طی مطالعاتی که انجام شد و با استفاده از نشانگرهای فلورسنت مشخص شد که ، این ویروسها برای ورود به سلول میزبان از پروتئینهای سطحی خود و اتصال به پروتئینهای گیرنده ACE2 استفاده میکنند.

در زمان شستن دستها باید قسمتهایی از مچ را نیز شسته و نباید به شستن کف دست اکتفا کرد. و به نظر می رسد MERS ، SARS و ویروس کرونا باعث بروز بیماری شدیدتر در افراد مسن میشوند؛ بیشتر افرادی که تاکنون براثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادهاند، بالای ۵۰ سال سن داشته و از یک بیماری پنهان یا آشکار دیگر مثل بیماری قلبی، فشار خون بالا و دیابت یا نارسایی سیستم ایمنی بدن رنج میبردهاند. امکان ابتلا به کووید ۱۹ با تنفس قطرات ناشی از سرفه یا بازدم بیماران نیز وجود دارد و بههمین دلیل باید حتما از فرد آلوده بیش از یک متر فاصله داشت.

اگر فرد سالمند غیرمبتلا به کرونا به دلیل کهولت سن، نیاز به مراقبت در منزل داشته باشد، مراقب وی دقت نماید که در صورت داشتن علائم مشکوک به کرونا باید مراقبت از سالمند را تا بهبودی کامل به فرد دیگری واگذار نماید. بنابراین تنها راه جلوگیری از سرایت آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار در قرنطینه است. برخی دیگر مانند کرونا ویروسهای کنین و فلین تنها حیوانات را آلوده میکنند و نه انسانها. علائم کرونا ویروس جدید که منجر به بیماری COVID-19 میشود، معمولاً چند روز پس از آلوده شدن فرد به ویروس شروع میشود. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها بر اساس نتایج حاصل از تست های تشخیصی بیماری کووید-19، زمانی را که احتمال خطر انتقال ویروس SARS-CoV-2 از افراد آلوده به افراد سالم به حداقل ممکن می رسد، حداقل ۳ روز پس از بهبودی کامل علائم تنفسی همچون تب و تنگی نفس، و حداقل ۱۰ روز پس از مشاهده این علائم، در نظر گرفته است.

دلیل انتقال این ویروس از حیوان به انسان به جهت تغییرات ژنتیکی در ژنوم آن میباشد. محققان بر این باورند که ویروس مرس نیز از خفاش ها منتقل شده است ولی قبل از انتقال در میزبان دیگری جهش ژنتیکی داشته اند که احتمال میرود میزبان آن شترها باشند. بیماری COVID را با گرفتن نمونه از ترشحات ته حلق و یا خلط میتوان تشخیص داد. از دیگر بیماری های خطرناک ، نوع دیگری از بیماری تنفسی شدید یا سندرم تنفسی خاورمیانه یا مرس است که برای اولین بار در سال 2012 اولین گزارش آن در عربستان ثبت شد و سپس در سال 2013 در کشورهای فرانسه، آلمان ،انگلیس ، اردن، تونس، امارات متحده عربی و قطر گزارش ابتلا به این ویروس ثبت شد که از موارد ابتلا ، دو سوم آن به مرگ منجر شد.

دیدگاهتان را بنویسید