آخرین اخبار و مقالات ویروس کرونا (کووید 19) – زومیت

این ویروس هم با مدیریت و همکاری همه ما و حفظ اصول بهداشت فردی به زودی ریشهکن خواهد شد. سازمان جهانی بهداشت پیوسته در حال ارزیابی تحقیقات جاری درباره راههای انتقال بیماری کووید-19 است و به اعلام جدیدترین یافتهها ادامه خواهد داد. این تشکیک از آنجایی است که سارس به راحتی بین انسانها منتقل میشود ولی مرس صرفا با تماس مستقیم قابل انتقال بود و حالا ویروس جدید با دنیای از ابهام به پیشرفت خود ادامه میدهد. پاسخ به پرسش قبلی «کووید-19 چگونه منتقل میشود؟

تعداد زیادی از ویروسهای کرونا که تاکنون شناختهشدهاند، موجب ابتلا به طیفی از عفونتهای دستگاه تنفسی در انسانها میشوند. به همین دلیل، مهم است که از فرد مبتلا به کووید-19 حداقل 1 متر (یا 3 فوت) فاصله بگیرید. تقریباً از هر 6 نفر مبتلا به کووید-19، یک نفر به شدت بیمار شده و دچار تنگی نفس میشود. هنوز مشخص نیست که این بیماری نخستین بار از طریق جانوران به انسان منتقل شدهاست یا از طریق سطوح آلوده به ویروس. کووید-19 چگونه منتقل میشود؟ آیا کووید-19 از فرد فاقد علائم بیماری، به دیگران منتقل می شود؟

البته، بسیاری از مبتلایان به کووید-19، به ویژه در مراحل ابتدایی بیماری، علائم خفیف دارند. بیشتر مبتلایان (حدود 80 درصد) بدون نیاز به درمان خاصی بهبود پیدا میکنند. COVID-19 قابل درمان است؟ بنابراین تنها راه جلوگیری از سرایت آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار در قرنطینه است. بنابراین است ممکن است شما بیماری را از فردی بگیرید که به عنوان مثال فقط سرفههای خفیفی دارد و احساس بیماری نمیکند.

آگاهی از شرایط محل زندگی و جایی که قصد رفتن به آن را دارید، مهم است. در تاریخ 31 دسامبر سال 2019 نوع جدیدی از عفونت ویروس کرونا در چین به ثبت رسید که در مدت کوتاهی در سراسر جهان گسترش یافت و زندگی همه ما را تحت تأثیر قرار داد. کرونا چینی یا ویروس کرونای ووهان ویروس تنفسی جدیدی است که در اواخر سال 2019 و اوایل سال 2020 از استان هوبی و شهر ووهان چین شروع شد و افراد زیادی را به کام مرگ کشانده است. کسانی که علائم تب، سرفه و تنگی نفس دارند باید به پزشک مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید