امیکرون (Omicron)، نوع جدیدی از ویروس کرونا در آفریقای جنوبی شناسایی شده است

یکی از عوامل زیستی دخیل در کاهش ابتلای مردان مسن به کرونا ویروس، کاهش تستسترون است. همچنین ریسک ابتلای مردان جوان نسبت به مردان مسن تر بیشتر است. طبق تحقیقات به عمل آمده حتی ممکن است پس از گذشت 50 روز از ابتلای یک مرد به کوید 19، همچنان ویروس کرونا در مایع منی، بافت کیسه بیضه و در خود بیضه او دیده شود و به راحتی با برقراری ارتباط جنسی به پارتنر ایشان منتقل گردد. در ارتباط با روشهای کمک باروری و فریز اسپرم نیز باید گفت: افرادی که در ایام کرونا، به دلایل مختلف قصد فریز اسپرم را دارند، با احتیاط میتوانند اقدام به این کار نمایند.

اگر در گیرندههای سلولی، یک کد بیشتر تکرار شده باشد، احتمال مبتلا شدن به کرونا ویروس بیشتر خواهد شد. نتایج بررسیهای اخیر نیز نشان میدهد که خنثی کردن این پادتنها توسط هر نوع سویه ویروس کرونا دشوار خواهد بود. این آسیب در سیستم باروری آقایان، با دمای بالای کیسه بیضه و اختلال در عملکرد سلولهای سرتولی بیضه که نقش محافظتی برای سلولهای اسپرم اولیه دارند، همراه خواهد بود. این اطلاعات را با خانواده، دوستان و همکارانتان در میان گذاشته و اطمینان حاصل کنید که مردم واقعیات را درباره ویروس کرونا دانسته و میتوانند از سلامتیشان محافظت کنند. مؤسسه بهداشت و رفاه توصیه می کند که تا زمانی که نتیجه این تست دوم را دریافت نکرده اید، از تماس با دیگران خوداری کنید.

ازدست زدن به چشم، بینی و دهان با دستهای شسته نشده خودداری کنید. در مصرف گوشت خام، شیر و سایر محصولات حیوانی خیلی دقت کنید. حتما نکات بهداشتی مرتبط با موادغذایی را رعایت کنید. در مدت شیوع بیماری کرونا ویروس، باید سعی گردد تعداد ملاقات کنندگان با آنها تا حد امکان محدود گردد. افراد سالمند دارای علائم بیماری کرونا از قبیل تب 5/37 درجه و بیشتر، سرفه یا تنگی نفس باید فورا در اتاق مجزایی قرنطینه شوند.

به ملاقات کنندگان دارای سابقه تماس با افراد مبتلا به کووید-19 و یا دارای علائم مشکوک از قبیل تب، سرفه و تنگی نفس نباید اجازه ملاقات با سالمندان دیگر داده شود. مدتی است کرونا ویروس یا کوید 19، در سراسر دنیا افراد و جوامع را درگیر نموده و به نوعی همه جوانب زندگی را تحت الشعاع خود قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید