انواع علائم کرونا: بدون علامت، خفیف، شدید و بحرانی

در دو دهه گذشته، کرونا ویروسها منجر به سه بیماری اپیدمیک حاد تنفسی به نام های کووید-19، سندرم حاد تنفسی یا بیماری سارس (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه یا مرس (MERS) شده اند. توالی یابی ژنومی این بتا کرونا ویروس جدید، ۸۸٪ شباهت با توالی های ژنومی ۲ نوع بتا کرونا ویروس عامل بیماریهای شبه سندرم حاد تنفسی (شبه SARS) و ۵۰٪ شباهت با توالی ژنومی ویروس MERS-CoV داشت. این روش برای درمان بیماری های SARS و MERS نیز کاربرد داشته است. گلیکوپروتئین های میلهای شکل پوسته (اسپیکها یا پروتئینهای S) ویروس SARS-CoV-2 را به گیرنده اختصاصی آن در سطح سلول (ACE 2) متصل می کنند.

کارشناسان دراینباره توضیح میدهند که آیا اومیکرون بر گونه دلتا غلبه میکند یا خیر و پیامدهای آن برای دنیاگیری چه خواهد بود. ویروس کرونا چگونه سرایت پیدا میکند؟ CHLA بیماران و ملاقاتکنندگان را غربالگری میکند؟ بهعلاوه، تست کرونا روی تمام بیماران CHLA پس از پذیرش در بیمارستان انجام میشود. هر فردی که غربالگری شفاهی را پشت سر نگذارد اجازه نخواهد داشت وارد بیمارستان شود.

این اقدامات شامل والدینی است که همراه کودکان پذیرششده در بیمارستان میمانند. بدین ترتیب، مرکز درمانی میتواند اقدامات ضروری را انجام دهد تا در صورت ابتلای شما به این بیماری، آن را به شخص دیگری منتقل نکنید. توصیۀ «مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری»، ایالت کالیفرنیا و شهرستان لس آنجلس که طبق آن افراد باید در صورت لزوم از ماسک پارچهای استفاده کنند برای کودکان زیر 2 سال اعمال نمیشود. برای مشاهدۀ جدیدترین دستورالعملهای ملاقاتکنندگان، اینجا کلیک کنید. اگر آب و صابون در دسترس نیست از یک ضدعفونی کننده دستی حاوی الکل استفاده کنید که حداقل 60٪ الکل داشته باشد.

پس از استفاده از این وسایل، باید آنها را کاملاً با آب وصابون بشویید. امکان ابتلا به کووید ۱۹ با تنفس قطرات ناشی از سرفه یا بازدم بیماران نیز وجود دارد و بههمین دلیل باید حتما از فرد آلوده بیش از یک متر فاصله داشت. از دست زدن به چشم، بینی و دهان خود با دستهای شسته نشده خودداری کنید. از حضور در محیطهای شلوغ و فضاهایی که تهویۀ ضعیفی دارد، اجتناب کنید. در حال حاضر هیچ واکسنی برای پیشگیری از عفونت با ویروس جدید کرونا عامل کووید-۱۹ وجود ندارد. این ویروس برای اولین بار طی تحقیقات مربوط به شیوع بیماری در ووهان (Wuhan) چین شناسایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید