آخرین اخبار و مقالات ویروس کرونا (کووید 19) – زومیت

هرچند برخی درمانهای سنتی و خانگی ممکن است باعث تسکین و کاهش علائم کووید ۱۹ شوند، هیچ شواهدی وجود ندارد که داروهای کنونی میتوانند بیماری را درمان یا از ابتلا به آن پیشگیری کنند. اکنون، بیشترین خطر ابتلا به این عفونت مربوط به افرادی است که در چین هستند یا به چین سفرکردهاند. این ویروس برای نخستین بار در شهر ووهان در استان هوبی در مرکز چین پدیدار شد و چین در ۳۰ دسامبر ۲۰۱۹ برای نخستین بار آن گزارش کرد.

ویروس جدید کرونا که اواخر سال میلادی ۲۰۱۹ در چین شناسایی شد، در ابتدا «ویروس جدید کرونا -۲۰۱۹» (nCoV-۲۰۱۹) نام داشت و اکنون نام رسمی آن SARS-COV-2 (ویروس سارس-کوو-۲) است، و بیماری که ایجاد میکند، «کووید-۱۹» (بیماری ویروس کرونا-۲۰۱۹) نامیده میشود. با کسانی که سرفه یا عطسه میکنند، حداقل یک متر فاصله داشته باشید.

این تشکیک از آنجایی است که سارس به راحتی بین انسانها منتقل میشود ولی مرس صرفا با تماس مستقیم قابل انتقال بود و حالا ویروس جدید با دنیای از ابهام به پیشرفت خود ادامه میدهد. هرچند یک نمونه از آلودگی خفیف سگی در هنگکنگ به ویروس کرونا جدید وجود دارد، فعلا هیچ شواهدی دردست نیست که تایید کند سگ، گربه یا هرنوع حیوان خانگی قادر به انتقال کووید ۱۹ است. بیماری ناشی از عفونت کووید ۱۹ عموما بهویژه برای کودکان و بزرگسالان جوان خفیف است. با این حال، در افرادی که دچار بیماری هایی هستند یا بالای 60 سال سن هستند، این بیماری می تواند شدیدتر باشد و حتی منجر به مرگ شود.

با این حال، بسیاری از آنها حاوی اطلاعات غلط هستند و می توانند خطرناک باشند. درایالات متحده انتشار این ویروس ازفردی به فرد دیگر در تماسهای نزدیک با این ویروس تشخیص داده شده است. دورهای که با وجود حضور عامل بیماریزا در بدن فرد علائمی وجود ندارد. انتشار از طریق تماس با سطوح یا اشیای آلوده: لمس کردن سطوح یا اشیای آلودهشده که قبلاً قطرکهای تنفسی بیماران روی آنها ریخته است و بعد زدن دست آلوده به بینی، دهان یا احتمالاً چشمها میتواند باعث انتقال ویروس شود. به نظر میرسد انتقال ویروس حتی پیش از آنکه افراد علامتدار باشند، هم امکانپذیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید