درﺑﺎره ﺑﯾﻣﺎرى وﯾروس ﮐروﻧﺎ. (ﮐووﯾد- 19). کووید-۱۹ نوعی بیماری است که توسط ویروس. کرونا ایجاد می شود

در هر وضعیتی، اگر تب دارید، سرفه میکنید و بهسختی نفس میکشید، باید هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنید تا احتمال ابتلا به بیماری (عفونت) شدید را کاهش دهید. در محل سکونت بیشتر افراد، هنوز احتمال ابتلا به کووید-19 پایین است. میزان سرایت دهندگی یا واگیردار بودن یک ویروس از شخص بیمار به اشخاص دیگر برحسب نوع ویروس متفاوت است. ویروس جدید کرونا که اواخر سال میلادی ۲۰۱۹ در چین شناسایی شد، در ابتدا «ویروس جدید کرونا -۲۰۱۹» (nCoV-۲۰۱۹) نام داشت و اکنون نام رسمی آن SARS-COV-2 (ویروس سارس-کوو-۲) است، و بیماری که ایجاد میکند، «کووید-۱۹» (بیماری ویروس کرونا-۲۰۱۹) نامیده میشود.

در حال حاضر هیچ داروی اختصاصی برای ویروس جدید کرونا وجود ندارد. اگر خارج از خانه کار ضروری دارید، برای تأمین موادغذایی نیاز است خرید بروید یا قرار است فرد دیگری اقلام موردنیازتان را بیاورد، حتماً ماسک بزنید تا دیگران را بیمار نکنید. زدن ماسک در اجتماعاتی که ویروسهای بیماریزایی مانند ویروس کورونا بهطور گسترده در حال گردش هستند، تا حدی سودمند باشند.

براساس شناخت کنونی ما از ویروس کرونا جدید بهنظر میآید که مسنترها و افراد مبتلا به بیماریهای زمینهای نظیر فشار خون بالا، بیماری قلبی، سرطان یا دیابت بیش از دیگران درمعرض ابتلای شدید به کووید ۱۹ هستند. اگر علائمی دارید که نگرانی ابتلا به کووید-19 را در شما ایجاد کرده است، در خانه بمانید، مگر برای انجام تست کرونا. ما به ارائه آخرین اطلاعات ادامه خواهیم داد، بنابراین از این صفحه ما همیشه بازدید کنید تا از بهترین روشها برای مراقبت از خود و خانوادهتان آگاه شوید. اگر احساس بیماری میکنید یا حتی فقط علائم خفیفی مثل سردرد، تب 37.3 درجه سانتیگراد یا بیشتر یا آبریزش بینی دارید، در خانه بمانید تا علائم برطرف شود.

ماسکهای جراحی اگر درست به کار روند، در مقابل قطرکهای بزرگ تنفسی پراکندهشده هنگام عطسه یا سرفه محافظت ایجاد میکنند، اما نمیتوانند از عبور ذرات ریزتر مانند ذرات ویروسی جلوگیری کنند. بهداشت تنفسی به معنای پوشاندن دهان و بینی با آرنج خم شده یا دستمال کاغذی در هنگام عطسه و سرفه است. آیا کووید-19 نگرانکننده است؟ تازهترین وضعیت مناطق آلوده به کووید-19 را دنبال کنید (شهرها یا مناطقی که کووید-19 در آنها بطور گسترده در حال انتشار است).

دیدگاهتان را بنویسید