آیا تزریق دوز چهارم واکسن کرونا لازم است؟

با پلتفرم پروتئین نوترکیب، عوارض کمتری نسبت به بقیه انواع واکسنها رخ میدهد و عوارض خاصی که با واکسنهای با تکنولوژی جدید مانند mRNA گزارش شده، با واکسن پروتئین نوترکیب مانند واکسن اسپایکوژن تجربه نمیشود. یک پژوهش در بریتانیا که بهعنوان بخشی از آزمایش RECOVERY (ارزیابی تصادفی درمان کووید 19) بود، اولین پژوهشی است که نشان میدهد یک دارو میتواند میزان مرگ و میر کووید 19 را کاهش دهد. سایر افراد ممکن است بیماری را از فردی که به کووید-19 مبتلا است بگیرند. آیا استفاده از ماسک مخصوص N95 برای همهی این افراد توصیه میشود؟

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها بر اساس نتایج حاصل از تست های تشخیصی بیماری کووید-19، زمانی را که احتمال خطر انتقال ویروس SARS-CoV-2 از افراد آلوده به افراد سالم به حداقل ممکن می رسد، حداقل ۳ روز پس از بهبودی کامل علائم تنفسی همچون تب و تنگی نفس، و حداقل ۱۰ روز پس از مشاهده این علائم، در نظر گرفته است.

اعلام کرد: در این بازه زمانی بر پایه جدیدترین نتایج آزمایشهای کرونا در کشور ۱۵ هزار و ۳۴۰ نفر مبتلای جدید شناسایی شد که با احتساب این تعداد، مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به شش میلیون و ۹۹۸ هزار و ۹۷۵ نفر رسیده است. استراحت خوب و گذراندن وقت با خانواده و افرادی که به شما حس خوب میدهند و سعی کنید مواردی که باعث استرسهای غیر لازم میشوند و کاری در مورد آنها نمیتوانیم بکنیم زیاد فکر نکنید. لطفاً توجه کنید که این اطلاعات بر اساس یافتههای فعلی است و در آینده این اطلاعات بر اساس یافتههای جدید میتواند تغییر کند.

همه درباره بیماری ویروس کرونای ۲۰۱۹ (COVID-19) صحبت میکنند و هر سمتی که مینگرید اطلاعاتی درباره ویروس و چگونگی محافظت در برابر آن منتشر شده است. اگر در گیرندههای سلولی، یک کد بیشتر تکرار شده باشد، احتمال مبتلا شدن به کرونا ویروس بیشتر خواهد شد. به نظر میرسد کووید-۱۹ حتی در دوره نهفتگی تا حدی واگیردار باشد و این ویژگی میتواند مهار همهگیری ویروس را مشکلتر کند. هدف والدین از اینکه فرزندشان را ملزم به استفاده از ماسک میکنند کمک به بیمار نشدن اوست، اما همین اقدام میتواند ناخواسته او را در معرض خفه شدن قرار دهد.» برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماسک زدن، اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید