اخبار فوری اروپا و جهان

رئیسجمهور روسیه که پیشتر بارها گفته بود که قصد حمله به اوکراین را ندارد حالا به ارتش این کشور دستور حمله و تجاوز به خاک اوکراین را صادر کرده است. پوتین مدعی شده که در پاسخ به درخواست کمک نظامی سران منطقه جداییطلب شرق اوکراین، دستور عملیات ویژه در منطقه دونباس را صادر کرد.

فیلم| اولین اظهارنظر پوتین پس از حمله به اوکراین/ اشغال اوکراین در دستور کار روسیه؟ فیلم| صحنههای عجیب جنگ هواپیماهای جنگنده روسی و اوکراینی! روسیه در تدارک بزرگترین جنگ اروپا پس از سال ۱۹۴۵؟ پایان بد در انتظار جنگ پوتین علیه اوکراین/ چه کسی به روسیه حق کشورگشایی داد؟ پوتین: ارتش اوکراین خلع سلاح و به خانههاشان برگردند! اوکراین پیش از این روز چهارشنبه از بسیج نیروهای ذخیره ارتش خبر داد و از اتباع خود خواست که خاک روسیه را ترک کنند. وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در دیدار با وزیر خارجه عراق پیامی را برای از سرگیری مذاکرات دریافت کردیم و ما هم آمادگی خود را اعلام کردیم.

مذاکرات وین در نقطه حساس| تمایل دولت رئیسی به مذاکره با آمریکا؛ چه در پیش است؟ سیل در جنوب استان کرمان خساراتی به همراه داشته است. فاجعه دوم چرنوبیل در راه است؟ وزارت کشور اوکراین اعلام کرده است که نبرد در نزدیکی انبار زبالههای هستهای چرنوبیل در جریان است. بارش سنگین برف در تبریز زمینه خوشحالی مردم و کشاورزان را فراهم کرده است. سرعت اینترنت در دولت رئیسی به شدت کاهش پیدا کرده اما وزیر ارتباطات انکار میکند! وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به انتقادهای گسترده از کاهش سرعت اینترنت، اخبار منتشر شده در این خصوص را فیک و جعلی دانسته است.

تصمیم دیشب رئیس جمهور روسیه برای به رسمیت شناختن استقلال «دونتسک» و «لوهانسک» از اوکراین با واکنش شدید آمریکا و اروپا و حتی ترکیه مواجه شده است. شرکتهای برتر تحقیقاتی در آمریکا در سال ۲۰۲۰، توانستهاند در مجموع در سال ۲۰۱۹ به درآمدی در حدود ۳۰هزار میلیارد دلار برسند. رئیس سازمان بازرسی کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه با حضور در برنامه نگاه یک به تشریح عملکرد دستگاه قضا در مبارزه با فساد پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید