اخبار ایران و جهان

هنری جذاب که نقش و نقوش هندسی با حرکات دلنشین دست و پا جلوهای زیبا به آن میبخشد و ترکیب آن با رنگهای شاد هر چشمی را شیفته خودش میکند. نمدمالی هنری هزار ساله است. منطقه گله دار، در جنوب فارس با سطح زیر کشت بیش از ١٥ هکتار گل نرگس یکی از تولید کنندگان اصلی این محصول در فارس و کشور است. منطقه حفاظت شده برزک و قمصر کاشان با وسعت حدود ۶۰ هزار هکتار یکی از مناطق بکر و زیبای حیات وحش کویر مرکزی ایران است.

رشتی دوزی یکی مهمترین صنایع دستی شهر رشت است که طی آن زمینه پارچه به وسیله نخهای ابریشمی رنگی به گونهای بسیار زیبا و چشمنواز تزئین میشود. شهرکرد بام ایران با مشکل در تامین آب شرب مواجه شده است و هم اکنون تامین قسمتی از آب شرب مورد نیاز این شهر توسط تانکرهای آبرسان انجام میشود. دوم فوریه روز جهانی تالابها نامیده شده است، این روز در سال ۱۹۷۲ در شهر رامسر به نام روز تالابها و کنوانسیون رامسر نامیده و نیز شناخته میشود. هرساله حدود ۹۵ کشور در حوضه کنوانسیون رامسر مطالعاتی را در زمینه حفظ تالابها منتشر میکنند.

مراسم روز ۲۲ بهمن و بزرگداشت چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، در تهران و سراسر کشور برگزار شد. چرا خاتمی برخلاف احمدینژاد اجازه خروج از کشور ندارد؟ پلنگی مجبور شده برای فرار از دست فیلی عصبانی به بالای درخت پناه ببرد. بیت کوین بالای ۴۱ هزار دلار باقی میماند؟ بارش سنگین برف در تبریز زمینه خوشحالی مردم و کشاورزان را فراهم کرده است. بارش سنگین برف با حجم بیش از یک متر از روز پنجشنبه ۳۰ دی ماه ۱۴۰۰ آغاز و تا ظهر روز اول بهمن ماه موجب مسدود شدن بسیاری از راههای مواصلاتی در مازندران شده است.

با مصرف این “قرص” فقط یک ساعت زنده میمانید! یک دنیا تفاوت در دنیای گردشگری جزیره کیش با کل ایران! تیم ایران با نتیجه یک بر صفر مقابل عراق به برتری دست یافت و به جام جهانی قطر راه یافت. با توافق استانداری اصفهان، آبمنطقهای، جهاد کشاورزی و صنف کشاورزان، صبح دوازدهم بهمنماه ۱۴۰۰، آب زایندهرود برای کشت کشاورزان شرق اصفهان رهاسازی شد. بارش برف زمستانی در شهر اصفهان باعث خوشحالی مردم شد. باز شدن زایندهرود خوشحالی مردم اصفهان را به همراه داشت، خوشحالی که فقط ۱۲ روز به طول انجامید.

دیدگاهتان را بنویسید