اطلاعات عمومی در مورد ویروس کرونا

دلیلی وجود ندارد که باور کنیم هوای سرد می تواند ویروس جدید کرونا یا بیماری های دیگر را از بین ببرد. گندزدایی (ضدعفونی) با لامپ ماورای بنفش، ویروس جدید کرونا را از بین می برد. در نتیجه دوش گرفتن با آب گرم مانع از بروز بیماری ویروس جدید کرونا نمی شود. بدون در نظر گرفتن دمای حمام یا آب ، دمای طبیعی بدن در حدود 5/36 تا 37 درجه سانتی گراد باقی می ماند. ممکن است سندروم حاد تنفسی، حضور RNA ویروس در خون، آسیب حاد قلبی یا عفونت ثانویه در طول دوره بیماری به علائم اصلی بیماری افزوده شود.

در نتیجه سنجش حرارت بدن (اندازه گیری تب) در شناسایی همه افراد مبتلا به عفونت ویروس جدید کرونا موثر نیست. سنجش حرارت بدن (اندازه گیری تب) در شناسایی همه افراد مبتلا به عفونت ویروس جدید کرونا موثر است. برخی از افراد مبتلا ممکن است هیچ یک از علائم بیماری را تجربه نکرده و احساس ناخوشی نکنند.

سنجش حرارت بدن درشناسایی افراد دارای تب (یعنی داشتن دمای بالاتر از دمای طبیعی بدن) به دلیل ابتلا به عفونت ویروس جدید کرونا موثر است. خشک کن های دست در نابودی ویروس جدید کرونا موثر هستند. وقتی دستانتان تمیز شد، آنها را کاملاً با دستمال کاغذی یا با خشک کن حرارتی خشک کنید.

تحقیقات در حال بررسی هستند و هنوز مشخص نشده است که آیا این ویروس میتواند از طریق تماس با حیوانات منتقل شود یا نه ولی با توجه به سیری که تاکنون ویروس داشته است و تاریخچه آن احتمال میرود که حیواناتی که خانگی نیستند ممکن است باعث انتقال ویروس شوند. احتمال ابتلا به محل زندگیتان بستگی دارد. ماسکی که در بیشتر داروخانهها یافت میشود ماسک جراحی است – از جنس الیاف پارچهای است و با کش به دور گوش بسته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید