چرا تبخال می‌زنیم؟ 

این کودکان باید از نظر علائم بیماری کووید-19 تحت نظر قرار گرفته و اگر علائم بیماری از قبیل تب، سرفه و غیره در آنها مشاهده شد، سریعا به اولین مرکز بهداشتی درمانی مراجعه نمایند و در صورت عدم نیاز به بستری در بیمارستان طبق نظر پزشک معالج، در منزل و تا حد امکان جدا از سایر اعضای خانواده نگهداری شوند. طبق تحقیقات انجام شده در مردان احتمال ابتلا، بستری شدن (احتمال بستری شدن مردان 3% بیش از زنان است) و مرگ و میر بر اثر کوید 19 یا کرونا ویروس بیش از زنان است.

طبق تحقیقات به عمل آمده حتی ممکن است پس از گذشت 50 روز از ابتلای یک مرد به کوید 19، همچنان ویروس کرونا در مایع منی، بافت کیسه بیضه و در خود بیضه او دیده شود و به راحتی با برقراری ارتباط جنسی به پارتنر ایشان منتقل گردد. پس در روابط جنسی بین زوجین نیز باید این مورد لحاظ شود. این مرد چند روز قبل از آن به دبی سفر کرده بود و دومین مورد در مردی ۴۹ ساله در قطر که او نیز در گذشت و کشف بیماری اولین بار در آزمایشگاه Health Protection Agency’s در Colindale لندن به تأیید رسید.

در این بحث میخواهیم در ارتباط با روابط جنسی آقایان در ایام کرونا توضیحاتی ارائه نماییم و به سوألات رایجی که در این زمینه مطرح است پاسخ دهیم. یکی از عوامل زیستی دخیل در کاهش ابتلای مردان مسن به کرونا ویروس، کاهش تستسترون است. یکی از شروط مراقبت از بیمار مبتلا به کرونا ویروس در منزل، نبود فرد سالمند در آن منزل است. روابط جنسی نیز به عنوان یکی از مهمترین وجوه زندگی، از این قاعده مستثنی نمانده و در شرایط کنونی برای بسیاری از افراد متحول گردیده. در ارتباط با روشهای کمک باروری و فریز اسپرم نیز باید گفت: افرادی که در ایام کرونا، به دلایل مختلف قصد فریز اسپرم را دارند، با احتیاط میتوانند اقدام به این کار نمایند.

در سال 2003، از نظر ساختار ژنتیکی بهم مرتبط هستند، اما بیماریهایی که ایجاد میکنند کاملاً متفاوت است. ویروس کرونای عامل ایجاد بیماری مرس (نشانگان تنفسی خاورمیانه) که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۲ در عربستان سعودی ظاهر شد و میزان کشندگی آن حدود ۵۰ درصد بود. اگر زوجی طی یک سال با وجود داشتن رابطه جنسی، بدون روشهای جلوگیری، بارور نشوند در تعریف ناباروری قرار میگیرند. در بدن انسان گیرندهای وجود دارد که کوید 19 به آن میچسبد.

دیدگاهتان را بنویسید