انواع کرونا: علائم، کشور مبدا هر نوع کووید ۱۹ 

اکنون، به طور دقیق مشخص نیست که این ویروس از چه طریقی (به راحتی یا پایدار) بین افراد گسترش مییابد. هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا ویروس کرونای جدید در ترشحات چشم یافت می شود یا خیر. آزمایشهای جدید بهسرعت وارد بازار میشوند و برخی از دیگر روشها ضریب اطمینان بالاتری دارند. بعضی از کرونا ویروسها به بیماریهایی مانند سرماخوردگی منجر میشوند و برخی دیگر گروه خاصی از حیوانات را درگیر میکنند مانند شتر؛ خفاش و گاو. بیماری حاصل از عفونت با این ویروس COVID-19 نامیده شده است از آن زمان تاکنون شمار بیشتری از افراد مبتلا در کشورهای چین، تایلند، ژاپن، کره جنوبی و آمریکا و ایران و بسیاری کشورهای دیگر گزارش شدهاند.

با رشد سریع پاندمی کووید 19، تلاش دانشمندان بهمنظور شناخت بیماری نیز به نتایج بیشتری میرسد. از زمان شروع پاندمی کرونا ویروس، میزان بستری افراد در بیمارستانها و مرگ و میر در مردان نسبت به زنان بهطور قابل ملاحظهای بیشتر بوده است. پاندمی کووید 19 چگونه پایان مییابد؟ پایان کووید 19 شامل ترکیبی از اقدامات خواهد بود که در همه گیریهای پیشین انجام شده است: اقدامات کنترلی، دارو و واکسن. پلتفرم استفاده شده در ساخت واکسن سیناژن، پروتئین نوترکیب است که امتیاز اصلی آن ایمنی بالا و سابقه طولانی استفاده از آن در ساخت انواع واکسنها از جمله واکسن آنفلوانزا، هپاتیت، HPVو داروهایی چون انسولین است.

CDC توصیه می کند که در مکان های عمومی که امکان رعایت معیارهای فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد مانند سوپر مارکت و داروخانه ها، به خصوص در نواحی که امکان انتقال بیماری در اجتماعات وجود دارد، باید از ماسک پارچه ای استفاده کرد. بیشتر موارد تایید شده عفونت COVID-19 در چین که فوت شدند، سابقه تماس مستقیم با بازار غذاهای دریایی هوانان را داشتهاند و بقیه افراد به یک بیماری زمینهای مبتلا بودهاند. جدیدترین اطلاعات درباره طغیان بیماری کووید-19 را از طریق وبسایت سازمان جهانی بهداشت و مسئولین بهداشت عمومی کشور یا محل زندگیتان، پیگیری کنید. تماس شخص به شخص: تصور میشود این راه اصلی انتقال بیماری باشد.

همانطور که میدانید، بیشترین راه انتقال کوید 19، تماس نزدیک با افراد مبتلا است. مطالعات نشانمیدهند که ویروسهای کرونا (از جمله اطلاعات اولیه در مورد ویروس عامل کووید-19) ممکن است از چندین ساعت تا چندین روز روی سطوح زنده بمانند. اولا ویروس های کووید 19 و آنفولانزا هر دوی آنها به بیماری تنفسی منجر می شوند که از طیف وسیعی از بیماری ها از بدون علامت و خفیف گرفته تا شدید و مرگ را شامل می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید