ویدیو: علائم ویروس کرونا روز به روز چگونه است؟

مدتی است کرونا ویروس یا کوید 19، در سراسر دنیا افراد و جوامع را درگیر نموده و به نوعی همه جوانب زندگی را تحت الشعاع خود قرار داده است. اینطور که دانشمندان بررسی کرده اند نزدیکترین نیای مشترک همه ی ویروس های کرونا تا هشت هزار سال قبل از میلاد وجود داشتهاست، البته بعضی از مدلها تا ۵۵ میلیون سال یا بیشتر را نیز در بر دارد و همین قدمت نشان دهنده ی همبستگی طولانی مدت با خفاشها دارد. ویروسی که در این چند ماه اخیر بسیار جهان را با بحران رو به رو کرده ، توسط سازمان جهانی سلامت، ویروس کرونای جدید COVID-19 نام گذاری شده که به ویروس کرونا ووهان نیز معروف است.

حتما پیش از مراجعه تماس بگیرید و اگر اخیراً سفر کردهاید یا با افرادی که تازه از سفر برگشتهاند در ارتباط بودهاید، حتما این موارد را به درمانگرتان بگویید. این بیماری در سالمندان و افرادی با بیماریهای زمینهای (مثل فشار خون بالا، بیماریهای قلبی، سرطان و دیابت) بیشتر از سایر افراد، به شکل شدید بیماری بروز پیدا میکند.این درحالی است که همچنان درمورد اینکه کووید-19 چگونه انسان را مبتلا میکند در حال آموختن هستیم. از جمله علائم بیماری سارس میتوان به تب، تنگی نفس و سرفه اشاره کرد وانتقال آن از طریق تماس نزدیک با فرد مبتلا میباشد. اگر به بیماری مبتلا شدید برای مدتی در مکانهای عمومی حاضر نشوید.

از دیگر بیماری های خطرناک ، نوع دیگری از بیماری تنفسی شدید یا سندرم تنفسی خاورمیانه یا مرس است که برای اولین بار در سال 2012 اولین گزارش آن در عربستان ثبت شد و سپس در سال 2013 در کشورهای فرانسه، آلمان ،انگلیس ، اردن، تونس، امارات متحده عربی و قطر گزارش ابتلا به این ویروس ثبت شد که از موارد ابتلا ، دو سوم آن به مرگ منجر شد.

ماسکهای جراحی اگر درست به کار روند، در مقابل قطرکهای بزرگ تنفسی پراکندهشده هنگام عطسه یا سرفه محافظت ایجاد میکنند، اما نمیتوانند از عبور ذرات ریزتر مانند ذرات ویروسی جلوگیری کنند. در این میان ، اما انواع دیگری از این ویروس هستند که با علائمی شدیدتر همراه میشوند؛ مانند سارس، مرس و COVID-19.

دیدگاهتان را بنویسید