دانستنی ها در مورد بیماری های واگیردار (ویروس کرونا) 

سازمان جهانی بهداشت به تمام افراد در همه ردههای سنی توصیه میکند که با اتخاذ اقداماتی از خود در برابر ویروس محافظت کنند، برای مثال از طریق رعایت بهداشت دستها و نیز بهداشت تنفسی. خیر. ویروس هایی که وارد بدن شده اند با اسپری کردن الکل یا محلول های حاوی کلر روی تمام بدن نابود نمی شوند. اسپری کردن چنین موادی می تواند برای لباس ها یا غشاهای مخاطی (یعنی چشم ها و دهان) خطرناک باشند. پس از ورود به این سایت می توانید پاسپورت کرونا را در دستگاه همراه خود بارگذاری کنید و یا آن را بر روی کاغذ پرینت نمایید.

کرونا ویروس از طریق هوا، دستگاه گوارش و دستگاه تنفسی پرندگان و پستانداران را نشانه رفته و آنها را گرفتار میکند. خوردن سیر به پیشگیری از ابتلا به ویروس جدید کرونا کمک می کند. اما در حال حاضرهیچگونه شواهد و مدارکی مبنی براینکه افراد با خوردن سیر از ابتلا به ویروس جدید کرونا محافظت شده باشند وجود ندارد. سیر از مواد غذایی مفید است که خواص ضد میکروبی دارد.

در حال حاضر انتقال بیماری از طریق تماس با مدفوع گزارش نشده است ولی ویروس در داخل مدفوع یافت شده است. ظاهرا افراد مسنتر و افرادی که دارای بیماری قبلی هستند (به مانند آسم، دیابت، بیماریهای قلبی) ممکن است در صورت ابتلا به ویروس دچار بیماری شدید گردند. با این حال، افرادی که به این ویروس مبتلا شدهاند باید از مراقبتهای مناسب برخوردار شوند تا بهبود یافته و علائم بیماری درمان شود، و افرادی که دچار بیماری شدید شدهاند باید مراقبتهای حمایتی بهینه دریافت کنند. پدید آمدن بیماریهای شدید تنفسی و مشکلات حاد دیگر نتیجه گرفتار شدن به آنها است.

کووید طولانیمدت، وضعیت پیچیدهای است که برخی بیماران کرونا را تا مدتهای طولانی درگیر خود میکند. 2. تماس مستقیم اگر با شخصی که مبتلا است دست بدهید و بعد دست آلوده خود را بهصورت بزنید. تا به امروز، هیچ دارویی برای پیشگیری و یا درمان ویروس کرونای جدید توصیه نشده است.

0 دیدگاه دربارهٔ «دانستنی ها در مورد بیماری های واگیردار (ویروس کرونا) »

دیدگاهتان را بنویسید