زیر و بم ویروس کرونا

آزمایش بر روی انسان احتمال اینکه اثربخشترین واکسن در دسترس همگان قرار گیرد را افزایش میدهد. بهخصوص اینکه آیا در منطقه شما طغیان کووید-19 گزارش شده است یا خیر. در مورد پیشگیری منظورمان یک حس مسئولت پذیری هم هست که میخواهیم پیشگیری کنیم که نه تنها خودمان بیمار نشویم بلکه دیگران را هم بیمار نکنیم. لطفاً هر گونه سؤالی در مورد کرونا دارید در این صفحه مطرح کنید. با این حال ماسک تنها یک راه مراقبت نسبی در برابر ویروس کرونای جدید است. ما به ارائه آخرین اطلاعات ادامه خواهیم داد، بنابراین از این صفحه ما همیشه بازدید کنید تا از بهترین روشها برای مراقبت از خود و خانوادهتان آگاه شوید.

در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای این بیماری پیدا نشده است اگرچه تحقیقات زیادی در بسیاری از کشورها از جمله چین در حال انجام است هم از جهت دارویی و هم از جهت واکسن. ولی ما منتظر پیشرفتهای بیشتر در زمینههای دارویی هستیم و امیدواریم. پایان کووید 19 شامل ترکیبی از اقدامات خواهد بود که در همه گیریهای پیشین انجام شده است: اقدامات کنترلی، دارو و واکسن. پاندمی کووید 19 چگونه پایان مییابد؟ اپیدمیهای پیشین سرنخهایی را برای یافتن نحوه پایان بحران فعلی ارائه میکنند.

من و همکارانم در بیمارستان ابن سینا بر روی موضوع همه گیری کرونا تمرکز ویژه داریم، با هدف اطلاع رسانی درست و بهروز برای شما. آیا در صورت حضور در مکانهای شلوغ باید تست کووید 19 داد؟ آیا داشتن سطح ویتامین D خون مناسب میتواند در صورت ابتلا به COVID-19 به جلوگیری از بخش مراقبتهای ویژه و مرگ کمک کند؟ برای حفاظت خودم و جلوگیری از انتشار بیماری، چه کار کنم؟ آیا اومیکرون دلتا را برای همیشه از بین خواهد برد؟ کرونای دلتا گونهی جدیدی از ویروس کرونا است، که این روزها نام آن را زیاد میشنویم.

لینک این منابع در پایین این صفحه جهت توجه کسانی که علاقهمند به مطالعه بیشتر هستند و یا میخواهند از صحت مطالب ارائه شده توسط ما اطلاع داشته باشند، قرار دادهایم. توجه کنید که نکات پیشگیرانه ذکر شده اگرچه بهظاهر ساده و بدوی به نظر میرسند ولی فوقالعاده مؤثر هستند. تمام ملاقاتکنندگان بیمارستانها از نظر تشخیص کووید-19، علائم بیماری و تماس تأییدشده با بیمار مبتلا به کووید-19 غربالگری میشوند. بیماری عفونی ویروس کرونای جدید یک بیماری تنفسی است که علائم آن در اکثر افراد مبتلا خفیف یا متوسط بوده و بدون درمان خاصی بهبود می یابند.

دیدگاهتان را بنویسید