همه چیز درباره کرونا ویروس – بیمارستان والفجر تفرش

بهداشت تنفسی را رعایت کرده و دهان و بینی را به هنگام عطسه و سرفه با آرنج یا دستمال بپوشانیم. با کسانی که سرفه یا عطسه میکنند، حداقل یک متر فاصله داشته باشید. با این حال، یک نفر از هر ۵ نفر به مراقبت بیمارستانی نیاز پیدا میکند. مرکزیاراک – ایرنا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: تعداد جان باختگان ناشی از کرونا در استان مرکزی از زمان شیوع این ویروس تاکنون به ۳ هزار و ۱۱۳ نفر… تا کنون هزاران نفر به این ویروس آلوده شدهاند و افراد زیادی جان خود را از دست دادهاند.

برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید. این کار هم برای خودتان بهتر است و هم از انتشار ویروس و عفونتهای دیگر جلوگیری کردهاید. اجتناب از تماس دستها به چشم ها، دهان و بینی، شستن مرتب دست ها با آب و صابون و یا ضد عفونی کردن آنها با محلول های الکل دار سازگار با پوست، یکی از راههای اصلی برای جلوگیری از ورود ویروس به غشاهای مخاطی و انتقال بیماری کووید-19 میباشد. قبل از قرار ملاقات پزشکی، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی تماس بگیرید و به آنها بگویید که مبتلا به عفونتnCoV-2019 هستید یا نیاز به تشخیص دارید تا آنها نسبت به جلوگیری از آلوده شدن سایر افراد اقدامات لازم را انجام دهند.

با توجه به ارتباط بین عفونتهای ویروسی و علائم عصبی، دانشمندان نگران تأثیرات ماندگار کووید ۱۹ روی سیستم عصبی بیماران هستند. ویروس جدید کرونا (Coronavirus 2019) یا 2019-nCoV ویروسی است که باعث بیماری تنفسی در افراد میشود و میتواند از فردی به فرد دیگر گسترش یابد. ذرات ویروسی جدید به واسطه دستگاه گلژی و شبکه آندوپلاسمی سلول میزبان بصورت وزیکول های کوچک (کیسههای غشاء دار) از سیستم های درون سلولی غشاء دار جوانه میزنند و در آخرین مرحله، در نتیجه ادغام غشاء وزیکولهای های حامل ویروس و غشاء سلول های ریه میزبان، ذرات ویروسی جدید با غشاهای لیپیدی (چربیدار) از سلول میزبان رها میشوند.

تا کنون چندین استراتژی مختلف به منظور ساخت واکسن در حیوانات آزمایشگاهی بکار برده شده اند که بر اساس ویروسهای زنده ضعیف شده، وکتورهای ویروسی، ویروسهای غیر فعال شده، واکسنهای ساب یونیت (زیر واحد)، DNA های نوترکیب و واکسنهای نوترکیب بوده اند. متخصصان بر این باور هستند که اگرچه افراد بالای ۶۵ سال یا کسانی که در معرض خطر ابتلاء به نوع شدید بیماری کووید -۱۹ قرار دارند، میتوانند با دریافت دوز چهارم واکسن کرونا از مزایای آن بهرهمند شوند، ولی ممکن است دریافت آن برای اکثر افراد ضروری نباشد. ویروس کرونای عامل ایجاد بیماری مرس (نشانگان تنفسی خاورمیانه) که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۲ در عربستان سعودی ظاهر شد و میزان کشندگی آن حدود ۵۰ درصد بود.

دیدگاهتان را بنویسید