همه چیز درباره کرونا ویروس – بیمارستان والفجر تفرش

ابتدا باید به فکر پیشگیری بود، چون درمان قطعی ارائه نشده است. گوگل اعلام کرده است به کارمندان واکسینهنشدهی خود مهلت میدهد تا واکسنشان را تزریق کنند؛ وگرنه شغل خود را از دست خواهند داد. سازمانها و شرکتهای مختلف هماکنون درحال کار روی واکسن کرونا هستند؛ اما تا ساخت و عرضهی آن به بازار هنوز راه درازی درپیش است. متاسفانه هنوز هیچ راه درمان قطعی و واکسنی برای آن وجود ندارد، همانطور که برای سرماخوردگی نیز نمیتوان واکسن و راه حل مشخصی معرفی کرد.

در صورتی که گواهی تست منفی کرونا، گواهی بیمار شدن یا واکسن های دریافت شده ندارید، می توان در هنگام معاینه پزشکی از شما تست کرونا گرفت. به وسیله نمونهبرداری از مخاط بینی و گلو، نمونه برداری از خون یا دیگر انواع آزمایش، ریشه بیماری مشخص خواهد شد. هرگز انگشتانتان را به چشم، بینی یا دهان خود نمالید. ماسکهای پزشکی یا جراحی معمولی یک وسیله دفاعی پایه در برابر برخی از عوامل بیماریزا هستند. کرونا، تا قبل از یک دهه گذشته، ویروسی ساده و کم تهاجم بود. اگر بیش از یک علامت (بهغیر از تنگی نفس) دارید، به پزشک مراجعه کنید.

تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات تنفسی حاد از جمله اصلیترین علائم بیماری محسوب میشوند. این بیماری به ندرت کشنده بوده و بیشتر افراد حساس و آسیبپذیر مثل سالمندان و افرادی که دارای بیماریهای زمینهای، دیابت، بیماریهای قلبی و مشکلات تنفسی هستند، را تهدید میکند. ویروس کرونا جدید علائمی همانند سارس و مرس در بیمار ایجاد میکند. همچنین به جلوگیری از انتشار احتمالی ویروس COVID-19 و دیگر ویروسها کمک میکند. کارشناسان میگویند سرعت انتشار گونه جدید ویروس کرونا یعنی اومیکرون حتی از ویروس بسیار مسری سرخک هم بیشتر است. برای حفاظت خودم و جلوگیری از انتشار بیماری، چه کار کنم؟

ضدعفونی کردن صحیح مواد خوراکی و کالاهای خریداری شده با توجه به نوع آنها، یکی از موارد بسیار مهم در جهت جلوگیری از ورود ویروس به درون منزل میباشد. با توجه به نزدیک بودن علائم ویروس کرونا جدید به سرماخوردگی و از طرفی نبود راه درمان قطعی برای آن، استراحت مطلق و نوشیدن آب فراوان را باید دو کلید اصلی برای مقابله با کرونا اعلام کرد. پس به تمام نکات ذکر شده فوق توجه کنید تا جامعه سالمتری داشته باشیم. تا امروز شش نوع از آنها شناخته شده و ویروس کرونا جدید در ووهان چین، هفتمین مورد محسوب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید