وضعیت در آلمان پرسش‌ها و پاسخ‌های مهم در خصوص ویروس کرونا

متاسفانه شاید برخی بیماران (آمار فعلی حدود 2 تا ۱۵ درصد) بر اثر نارسایی تنفسی و ذاتالریه شدید جان خود را از دست بدهند. کارشناسان دراینباره توضیح میدهند که آیا اومیکرون بر گونه دلتا غلبه میکند یا خیر و پیامدهای آن برای دنیاگیری چه خواهد بود. بیماری حاد تنفسی که با ابتلا 8000 نفر و با مرگ و میر 800 نفر (یعنی نرخ مرگ و میر حدود 10درصدی) یکی از جلوههای جدید این ویروس بود.

اگر قرار بود ویروس کرونا با همین ضریب رشد پیشرفت کند، امروز باید شاهد ویروسی به مراتب مرگبارتر از مرس میبودیم که که بیش از 25درصد مبتلایان به آن جان میباختند. با اینکه در هنگکنگ یک مورد از ابتلای یک سگ به این بیماری گزارش شده بود، تا امروز هیچ موردی از اینکه سگ، گربه و هرگونه از حیوانات خانگی ممکن است کووید-19 را منتقل کنند، گزارش نشده است.

اجسام و سطوحی که زیاد مورد لمس قرار میگیرند را با اسپری های تمیزکننده عادی خانگی پاکیزه نگه داریم. در نظر داشتن احتمال انتقال ذرات ویروسی SARS-CoV-2 از طریق مدفوع در شرایط پرستاری های خانگی و بیمارستانی و کشتیهای مسافرتی امری ضروری است و به نظر می رسد که می تواند مسیرهای احتمالی انتقال مدفوعی- دهانی ویروس را محدود سازد.

در صورتی که درآمد و دارایی شما برای تأمین هزینه های ضروری روزانه (از جمله غذا و دارو) کافی نیست، ممکن است حق دریافت کمک هزینه امرار معاش داشته باشید. در صورتی که مثلاً دریافت تصمیم در مورد پول روزانه بیکاری بیشتر از آنچه قابل انتظار بوده طول بکشد، می توانید از کلا یا اداره امور اجتماعی شهر درخواست کمک مالی کنید. هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطینی طی بیانیهای اعلام کرد که 25 نفر از اسرای فلسطینی در زندان «مجدو» در جنوب اسرائیل به ویروس کرونا مبتلا شدهاند. اما خبر خوب اینکه ویروس کرونا حتی از ویروس آنفولانزای H1N1 که در پاییز گذشته فراگیر شد و فروکش کرد هم مرگ و میر کمتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید