کرونا چند روز قبل و پس از بروز علائم قابل انتقال است؟ 

رعایت فاصله گذاری اجتماعی یکی از نکات بسیار مهم در جهت کاهش احتمال انتقال فرد به فرد ویروس SARS-CoV-2 است. فاصله ۱ متری را با سایرین در محیطهای عمومی رعایت کنیم. توصیۀ «مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری»، ایالت کالیفرنیا و شهرستان لس آنجلس که طبق آن افراد باید در صورت لزوم از ماسک پارچهای استفاده کنند برای کودکان زیر 2 سال اعمال نمیشود. طبق گفته دکتر اسمیت، سرپرست پزشکی بخش کنترل و پیشگیری از بیماریهای عفونی در CHLA: «اگر خردسالان دچار مشکل تنفسی شوند، به راحتی نمیتوانند این موضوع را بیان کنند.

هم زمان کمیسیون طبقهبندی ویروسی بینالملل، ویروسکرونا جدید را تحت عنوان کرونا ویروس سندرم حاد تنفسی شدید تیپ ۲ (Sever acute respiratory syndrome coronavirus 2, SARA-CoV-2) نامگذاری کرد. بیماری کووید-19 اولین بیماری اپیدمیک حاد تنفسی کرونا ویروسی نیست. در دسامبر ۲۰۱۹، بیمارانی با علائمی نظیر سرفه خشک، تب، تنگی نفس، به همراه سندرم نارسایی حاد تنفسی (Acute respiratory distress syndrome,ADSR) با علت میکروبی عفونی نامشخص در استان ووهان چین گزارش شدند.

برای اینکه ملاقاتکنندگان بتوانند در طول شب در بیمارستان بمانند باید همچنین گواهی واکسیناسیون کامل یا تست منفی در هر 72 ساعت یا گواهی ابتلا به کووید-19 در 10 تا 90 روز گذشته ارائه کنند. بهعلاوه، تست کرونا روی تمام بیماران CHLA پس از پذیرش در بیمارستان انجام میشود. این تست شامل تست کرونا از بیمارانی است که در انتظار عمل هستند. ممکن است کووید-19 باعث وخیم شدن شرایط در بلندمدت شود، البته هنوز هیچ درمانی برای کاهش این ریسک وجود ندارد. هنگامی که واجد شرایط واکسینه شدن هستید، واکسن بزنید. پیشنهاد میشود اگر قرار است در جمع افراد زیادی باشید، در فضاهای باز نیز ماسک بزنید.

پیشگیری بهترین درمان است؛ پس هنگامی که شرایط واکسینه شدن دارید، واکسن بزنید. در ادامه، اطلاعاتی درباره این ویروس، کارهایی که باید برای پیشگیری از سرایت بیشتر آن انجام داد و نحوه محافظت از خود در برابر خطر آلوده شدن ارائه شده است. در صورت داشتن چه علائمی باید به پزشک مراجعه کرد؟ اگر شک دارید به کووید-19 مبتلا شدهاید، با پزشک تماس بگیرید یا هنگام مراجعه به بیمارستان، این موضوع را به بخش اورژانس اطلاع دهید. این ویروس معمولاً از طریق سرفه، عطسه و تماس با فرد آلوده سرایت پیدا میکند. بله. احتمال آلودگی محصولات با بسته بندی کارخانه ای از طریق فرد مبتلا، کم است.

دیدگاهتان را بنویسید