چند روز طول می‌کشد تا کرونا به ریه حمله کند؟ 

ماسکهای عادی، یکبار مصرف هستند، به این معنی که بعد از برداشتنشان از روی صورت باید آنها را دور انداخت و از ماسک جدیدی استفاده کرد. این در حالی است که ویروس شناسان عقیدهای به موثر بودن این دسته ماسکهای متداول نزد عموم نداشته و معتقدند آنها از انتقال ویروسهای هوازی جلوگیری نمیکنند. گزارشهایی درباره انتقال ویروس جدید از این راه وجود دارد، اما بعید به نظر میرسد این شیوه راه اصلی انتشار ویروس باشد. زمانی که دستها به ویروس آلوده شدند، به راحتی میتوانند ویروس را به چشمها، بینی و دهان انتقال دهند و از این طریق ویروس وارد بدن شما شده و شما را بیمار کند.

7- پایین ماسک را به سمت چانه بکشید تا دهان و چانه کامل پوشانده شوند. اصول استفاده از ماسک را یاد گرفته و آن را روی صورت خود چفت کنید به طوری که از بالا بینی را به طور کامل پوشانده و از پایین نیز تا زیر چانه کشیده شده باشد. در زمان شستن دستها باید قسمتهایی از مچ را نیز شسته و نباید به شستن کف دست اکتفا کرد.

در حال حاضر هیچ داروی اختصاصی برای ویروس جدید کرونا وجود ندارد. این بیماری یک پدیده جدید است و در حال حاضر نمیتوانیم بهطور قطعی نظری در مورد کشندگی این بیماری بدهیم ولی آمارها نشان داده است در حد 2 درصد باشد ولی بنا بر اعلام WHO(سازمان بهداشت جهانی) این عدد میتواند تغییر کند.

علاوه بر این، با توجه به تحقیقات موجود به نظر میرسد استفاده از پلتفرمهای متفاوت از واکسیناسیون اولیه برای دوز سوم واکسن کرونا باعث ایجاد ایمنی پایدارتر و موثرتر در برابر ابتلا به کووید- ۱۹ میشود. ویروسهای کرونا یک خانواده بزرگ از ویروسها هستند که میتوانند باعث ایجاد یک سرماخوردگی ساده تا بیماریهای حاد تنفسی مثل سارس شوند. در 20 درصد موارد علائم شدید بهصورت تنگی نفس شدید و یا بیماری تنفسی حاد شدید (ARDS) خود را نشان میدهد که میتواند در برخی موارد به مرگ منجر شود. این ماسکها مجهز به دستگاه فیلتر هوا هستند؛ همه چیز قبل از وارد شدن به دستگاه تنفسی شما باید از این فیلتر عبور کند.

دیدگاهتان را بنویسید