علائمی که خبر می دهد به کرونا مبتلا شده اید 

وقتی در اخبار خواندم که افرادی که از لنز تماسی استفاده میکنند باید آن را کنار بگذارند و از عینک استفاده کنند تا از ابتلا به کرونا ویروس جلوگیری کنند، بسیار متعجب شدم. فقط زمانی از خانه خارج شوید که نیاز به مراقبتهای پزشکی داشته باشید به محل کار، مدرسه یا اماکن عمومی نروید و از وسایل حمل و نقل عمومی یا تاکسی استفاده نکنید. CDC توصیه می کند که در مکان های عمومی که امکان رعایت معیارهای فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد مانند سوپر مارکت و داروخانه ها، به خصوص در نواحی که امکان انتقال بیماری در اجتماعات وجود دارد، باید از ماسک پارچه ای استفاده کرد.

قرنطینه کردن افراد آلوده و به حداقل رساندن تماسهای مستقیم با آنها و یا اشیاء و وسایل شخصی و سطوح مرتبط با آنها، نقش اساسی در جلوگیری از انتقال ویروس کووید-19 به روشهای هوایی و فومیت (تماس با سطوح آلوده) دارد. دستان خود را حداقل به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید. آگاهی از نحوه استفاده صحیح از ماسک بر همه ضروری است و باید آن را یاد گرفت و به آن عادت کرد. اگر خارج از خانه کار ضروری دارید، برای تأمین موادغذایی نیاز است خرید بروید یا قرار است فرد دیگری اقلام موردنیازتان را بیاورد، حتماً ماسک بزنید تا دیگران را بیمار نکنید.

متخصصان بر این باور هستند که اگرچه افراد بالای ۶۵ سال یا کسانی که در معرض خطر ابتلاء به نوع شدید بیماری کووید -۱۹ قرار دارند، میتوانند با دریافت دوز چهارم واکسن کرونا از مزایای آن بهرهمند شوند، ولی ممکن است دریافت آن برای اکثر افراد ضروری نباشد. این بیماری در زمره دیگر “مقلدان بزرگ ” قرار میگیرد، بیماریهایی که تقریباً شبیه همه بیماریها هستند. در آن سال 573 نفر به مرس مبتلا شدند و 105 نفر از آنها جان باختند. ۸۰ درصد افراد مبتلا به کووید ۱۹ بدون نیاز به درمان ویژه سلامتی خود را بازمییابند.

یک سوم کل بیماران، به سبب نیاز به دریافت اکسیژن با جریان یا فشار بیشتر و برطرف شدن کمبود اکسیژن خون در بخش مراقبتهای ویژه بستری شده اند. آیا مصرف داروهای خانواده ایبوپروفن و سایر داروهای ضد التهابی در صورت ابتلا به بیماری کووید-19 مناسب است یا خیر؟ اما اینکه به چه صورتی تغییر میکنند ناشناخته است. کرونا ویروس و بارداری: من باردار هستم، اگر به کووید 19 مبتلا شوم چه اتفاقی میافتد؟

دیدگاهتان را بنویسید