همه چیز در مورد کرونا ویروس – بیمارستان ابن سینا

شواهد محدودی وجود دارد که شستشوی منظم بینی با محلول های نمکی بتواند به بهبود بیماری سرماخوردگی کمک کند. اما مقامات چین اعلام کردهاند مواردی وجود داشته که افراد آلوده به ویروس حتی قبل از این که علائم بیماری را نشان دهند ویروس را به دیگران انتقال دادهاند. شواهد اولیه نشان میدهد این ویروس هم همانند سایر انواع ویروس کرونا از طریق تماس نزدیک با افراد آلوده و هنگام عطسه یا سرفه فرد آلوده انتقال پیدا میکند.

ویروس کرونا از آن نوع ویروسهایی است که سیستم تنفسی را در انسان هدف اصلی قرار میدهد ولی مواردی هم دیده شده که ارگان های دیگر بدن را درگیر کرده است، در واقع این ویروس مانند دیگر ویروسهای سرماخوردگی، ذات الریه و سندرم حاد تنفسی یا سارس میتواند سیستم گوارشی را نیز درگیر کند.

علاوه بر این، نامهای که به ژورنال پزشکی نیوانگلند ارسال شده است موردی در آلمان را توضیح میدهد به نظر میرسد در آن افرادی که احساس مریضی نمیکردهاند ویروس را به دیگران انتقال دادهاند. اینفودمیک (Infodemic) به شرایطی اطلاق می شود که اطلاعات وسیعی در مورد یک مشکل ایجاد شود و این وسعت اطلاعات، پیدا کردن راه حل برای آن مشکل را دشوار می سازد و انتشار اطلاعات نادرست و شایعات مانع پاسخگویی راهکارهای موثر سلامتی شده و همچنین باعث ایجاد نوعی سردرگمی و عدم اطمینان در بین مردم میشود.

طبق تخمینهای اولیهی محققین سازمان جهانی بهداشت، هر فرد مریض به طور متوسط بین ۱٫۴ تا ۲٫۵ نفر دیگر را آلوده میکند. سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده حداقل برای چهار مرحله یک زنجیرهی پایدار از انتقال بیماری بین افراد وجود داشته است؛ یک نفر (احتمالا از طریق حیوان) بیمار میشده، ویروس را به شخص دیگری انتقال میداده و او هم آن را به شخص دیگری انتقال میداده است. پیشگیری بهترین درمان است؛ پس هنگامی که شرایط واکسینه شدن دارید، واکسن بزنید. محققان هنوز در تلاش هستند که علائم ویروس کرونا را بشناسند که از چیزی شبیه به علائم سرماخوردگی ساده تا علائم بسیار شدید متغییر است.

دیدگاهتان را بنویسید