همه چیز در مورد پیدایش، گسترش و پیشگیری از ویروس کرونا

کووید ۱۹ براثر آلودگی به ویروس ایجاد میشود؛ درنتیجه نباید از آنتیبوتیک برای پیشگیری یا درمان آن استفاده کرد. بهترین راه پیشگیری از عفونت، این است که در معرض این ویروس قرار نگیریم. همه چیز در مورد پیدایش، پیشگیری از ویروس کرونا ، کرونا ویروس یا NCOVID-19 نسل جدیدی از ویروس کرونا است که در طول دوماه گذشته شیوع پیدا کرده است. اکثر تلفات ویروس کرونا تا کنون افراد پیر بودهاند که مشکلات سلامتی دیگری مثل بیماریهای قلبی، فشار خون و دیابت داشتند.

تا اینکه در 2003، جهش پیدا کرد و تبدیل به سارس شد. در محل سکونت بیشتر افراد، هنوز احتمال ابتلا به کووید-19 پایین است. این ویروس برای انتقال آسانتر ممکن است تکامل پیدا کند و موجب بیماری سختتری شود. بر این اساس به نظر می رسد که آنالوگهای نوکلئوزیدی دیگر، همچون فاوی پیراویر (Favipiravir)، ریباویرین (Ribavirin)، و گالی دسی ویر (Galidesivir)، ممکن است کاربرد بالینی بالقوهای بر ضد SARS-CoV-2 داشته باشند. یک تیم تحقیقاتی در چین گزارشی منتشر کردند که طی آن گفته شده بود طبق کدهای ژنتیکی این ویروس ممکن است که بیماری از مار به انسان رسیده شده باشد.

یک عامل دیگر این است که آیا انتشار ویروس در اجتماع پایدار است یا بهعبارتدیگر انتشار ویروس اصطلاحاً در «چندین نسل افراد» تداوم دارد یا نه. ویروسهای کرونا یک خانواده بزرگ از ویروسها هستند که میتوانند باعث ایجاد یک سرماخوردگی ساده تا بیماریهای حاد تنفسی مثل سارس شوند. کرونا، تا قبل از یک دهه گذشته، ویروسی ساده و کم تهاجم بود. میتوانید مراکز درمانی هرشهر که به پذیرش بیماران کرونا اختصاص پیدا کردهاند را با یک جستجوی ساده اینترنتی پیدا کنید.

به گفته مقامات چینی ویروس کرونا در دوره نهفتگی یعنی قبل از بروز نشانه های بیماری، می تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود. از تماس نزدیک با افراد بیمار (کسانی که عطسه و سرفه می کنند)، اجتناب کنیم. ۳. از تماس نزدیک با کسانی که سرما خوردهاند یا علائمی شبیه آنفولانزا دارند اجتناب کنید. متخصصان بیماریهای اپیدمی اغلب از این ابزار برای ارزیابی بیماریهایی مانند انواع جدید آنفولانزا و تعیین اقدامات مورد نیاز برای آنها استفاده میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید