آیا افراد بهبود یافته از کووید 19 می‌توانند باز هم ویروس را منتقل

شما باید آنها را رعایت کنید. ممکن است شما حق دریافت پول روزانه بیماری مسری را داشته باشید. در صورتی که به شما یا فرزند زیر سن 16 سال شما گفته شده که در قرنطینه یا جداسازی بهسر ببرد، و شما به این دلیل نمی توانید به سر کار خود بروید، ممکن است حق دریافت پول روزانه بیماری مسری از کلا را داشته باشید. دریافت بسته پستی از مناطقی که کووید-19 در آنها گزارش شده، بیخطر است؟

از اواخر دسامبر ۲۰۱۹ ویروس تازهای در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرده است. در آزمایشهای انجامشده یک ویروس کرونای تازه کشف شد که در ابتدا نام ویروس تازه کرونای ۲۰۱۹ (۲۰۱۹-nCoV) به آن اختصاص داده شد و هم اکنون با نام رسمی SARS-CoV-2 خوانده میشود. توجه داشته باشید که کووید-۱۹ بیماری است که تازه پدیدار شده است و هنوز بسیاری چیزها درباره میزان سرایت، شدت و سایر ویژگیهای آن را نمیدانیم. تازه به فنلاند وارد شده اید و در حال رفتن به قرنظینه هستید. به مدت پنج روز، و یا به مدت دو روز پس از از بین رفتن علائم، از تماس پرهیز کنید.

شستن دستها با آب صابون، حداقل به مدت ۲۰ ثانیه هم از جمله توصیههای متخصصان برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس است. ترکیب این مشکل با ناتوانی نوزاد در ابراز مشکلاتی که پوشیدن ماسک برایش ایجاد میکند یا ناتوانیاش در برداشتن ماسک از صورت خود میتواند خطر خفگی را ایجاد کند. تحقیقات نشان میدهد که کدهای ژنتیکی این ویروس نزدیکی زیادی به ویروس سارس دارد. در صفحات اینترنتی سازمان بهداشت و رفاه (THL) اطلاعات دقیقتری در مورد واکسن کرونا وجود دارد.

همچنین چندین ویروس کرونای دیگر شناسایی شده است که در حیوانات وجود دارد اما تاکنون به انسان منتقل نشده اند. واکسنی برای این ویروس وجود ندارد. ممکن است کووید-19 باعث وخیم شدن شرایط در بلندمدت شود، البته هنوز هیچ درمانی برای کاهش این ریسک وجود ندارد. هنگامی که از کشورهای ریسک وارد فنلاند می شوید، در مرز برای کنترل پزشکی راهنمایی می شوید. در صورتی که گواهی تست منفی کرونا، گواهی بیمار شدن یا واکسن های دریافت شده ندارید، می توان در هنگام معاینه پزشکی از شما تست کرونا گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید