ويروس كرونا چيست – بیمارستان فوق تخصصی شهریار

در صورتی که مثلاً دریافت تصمیم در مورد پول روزانه بیکاری بیشتر از آنچه قابل انتظار بوده طول بکشد، می توانید از کلا یا اداره امور اجتماعی شهر درخواست کمک مالی کنید. در صورتی که به شما یا فرزند زیر سن 16 سال شما گفته شده که در قرنطینه یا جداسازی بهسر ببرد، و شما به این دلیل نمی توانید به سر کار خود بروید، ممکن است حق دریافت پول روزانه بیماری مسری از کلا را داشته باشید. ساعات کار و مشخصات تماس آنها در وب سایت شهرداری محل اقامت خودتان موجود است. به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، به احتمال بسیار زیاد، افراد باید در آینده به زندگی با ویروس کرونا عادت کنند؛ اما سوالی که ذهن آنها را درگیر میکند زمان دریافت دوزهای تقویت کننده واکسن کرونا است.

در حال حاضر هیچ داروی اختصاصی برای ویروس جدید کرونا وجود ندارد. دستورالعمل مراقبت بیمار مشکوک به کورونا ویروس جدید را وزارت بهداشت و درمان منتشر نموده است. اگرچه در حال حاضر واکسنی برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس جدید وجود ندارد میتوانید با انجام اقداماتی ریسک ابتلا را کاهش دهید و از بیماری پیشگیری کنید. در بررسی واکسن اسپایکوژن در فاز 2 کارآزمایی بالینی، افراد با سابقه ابتلا به کرونا با تزریق یک دوز از واکسن سیناژن به ایمنی مشابه با ایمنی دو دوز واکسن دست یافتند که اثر تقویتکنندگی پاسخ ایمنی را در اسپایکوژن نشان میدهد. علاوه بر این، با توجه به تحقیقات موجود به نظر میرسد استفاده از پلتفرمهای متفاوت از واکسیناسیون اولیه برای دوز سوم واکسن کرونا باعث ایجاد ایمنی پایدارتر و موثرتر در برابر ابتلا به کووید- ۱۹ میشود.

از مهمترین مسائل در تصمیمگیری برای الزام به تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا، میزان دسترسی به واکسن و توانایی واکسنسازان برای تامین گسترده واکسن در بیشتر کشورهای دنیاست. سازمان ملل متحد 15میلیون دلار را جهت مبارزه با کرونا ویروس به کشورهای نیازمند به کمک ارائه داد. یک عامل دیگر این است که آیا انتشار ویروس در اجتماع پایدار است یا بهعبارتدیگر انتشار ویروس اصطلاحاً در «چندین نسل افراد» تداوم دارد یا نه. آیا زنان باردارای که مبتلا به covid19 می شوند دچار عوارض حاملگی هم می شوند؟

حال این سوال مطرح می شود که دوره نهفتگی بیماری چقدر است و آیا ویروس کرونا در دوره نهفتگی هم قابل انتقال به دیگران است؟ آیا کرونا ویروس از طریق تماس جنسی قابل انتقال است؟ همچنین مطالعه ای در سنگاپور نشان داده است که در حدود نیمی از موارد (48 درصد)، سرایت بیماری از بیماران به افراد سالم زمانی بوده است که بیماران در مرحله نهفته و بدون علامت بیماری بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید