انتشار لیست پربازدیدترین صفحات ویکی‌ پدیا در ۲۰۲۰:

افرادی که در کادر درمانی هستند و خدمات درمانی به بیماران ارائه میدهند و در فاصلهی نزدیک با آنها قرار دارند. برخی از افراد هیچ علامتی ندارند، یا فقط علائم خفیف دارند. از دیگر بیماری های خطرناک ، نوع دیگری از بیماری تنفسی شدید یا سندرم تنفسی خاورمیانه یا مرس است که برای اولین بار در سال 2012 اولین گزارش آن در عربستان ثبت شد و سپس در سال 2013 در کشورهای فرانسه، آلمان ،انگلیس ، اردن، تونس، امارات متحده عربی و قطر گزارش ابتلا به این ویروس ثبت شد که از موارد ابتلا ، دو سوم آن به مرگ منجر شد.

اولین گزارش ابتلای این ویروس در ووهان چین در جنوب چین در تاریخ 31 دسامبر 2019 گزارش شده است. بنا بر گزارشات در طول اپیدمی این ویروس از 8098 مورد ابتلا ، 744 مورد مرگ گزارش شد و تمام افراد بالای 65 سال درگیر با این ویروس جان خود را از دست دادند. در موارد حاد این بیماری مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی خون و نارسایی کلیه نیز به ثبت رسیده است که این مورد میتواند بیمار را به همودیالیز نیازمند کند. این مقاله کوشش می کند که علاوه بر مروری بر ماهیت ویروس کرونا و علائم آن، باورهای عامیانه ای که در مورد این ویروس نیز موجود است را بررسی کند.

علائم کرونا ویروس جدید که منجر به بیماری COVID-19 میشود، معمولاً چند روز پس از آلوده شدن فرد به ویروس شروع میشود. همچنین طبق گزارشات ثبت شده ،بیمار حتی میتواند علایم را بصورت سرفههای چند روزه به ظاهر بدون علت نیز داشته باشد و گاها” با آلرژی اشتباه گرفته میشود. 9 درصد از بیماران با علائم شدید، بدون هیچگونه مشکلی در رادیولوژی یا سیتی اسکن ریه ثبت شده است. با توجه به نوع کروناویروس و همچنین واکنش میزبان، علائم عفونت با این ویروس متفاوت و میتواند ساده و یا بسیار سخت باشد.

چندین درمان برای این بیماری وجود دارد، اما اثربخشی آنها متفاوت است. همچنان برای رسیدگی فوری به شماره 116117 تماس بگیرید. موثرترین راههای پیشگیری از ابتلا به کووید-19، عبارتند از: شستوشوی مرتب دستها، استفاده از دستمال کاغذی یا آرنج خم شده برای پوشاندن صورت در هنگام سرفه و رعایت فاصله حداقل 1 متری (3 فوت) از افرادی که سرفه یا عطسه میکنند. در 80 درصد موارد علائم خفیف هستند (سرفه یا تب) که تب میتواند بسیار خفیف یا شدید باشد. شرط دیگر این است که تحت پوشش بیمه درمانی فنلاند باشید یا تبعه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا اتحادیه مالی اروپا و یا تبعه کشور سوئیس باشید و در فنلاند کار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید