ویروس سارس کوو ۲ و خانواده کرونا به روایت تصویر

کروناویروسها دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی را در انسانها درگیر میکند و عامل یک سوم سرماخوردگیهای شایع هستند. در حال حاضر هیچ واکسنی برای پیشگیری از عفونت با ویروس جدید کرونا عامل کووید-۱۹ وجود ندارد. احتمال ابتلا به کووید-19 از طریق تماس با فردی که هیچ علائمی ندارد، بسیار کم است. لطفا به ما کمک کنید تا با اطلاعات نادرست درباره بیماری ویروس کرونای ۲۰۱۹ مبارزه کنیم.

چرا بهداشت تنفسی را رعایت کنیم؟ با رعایت بهداشت تنفسی میتوانیم از ابتلای خود و اطرافیانمان به بیماریهای ویروسی مثل سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کووید-19 جلوگیری کنیم. دستان خود را بطور مرتب با آب و صابون بشوییم و یا با مواد ضدعفونیکننده الکی تمیز کنیم. اگرچه تحقیقات اولیه نشان میدهدکه در برخی موارد ویروس ممکن است در مدفوع وجود داشته باشد ولی با اینحال انتشار ویروس از طریق مدفوع ویژگی اصلی شیوع این بیماری نیست. در چین و چند کشور دیگر، مسئولان موفق شدهاند روند طغیان این بیماری را کاهش داده یا متوقف کنند.

بهخصوص اینکه آیا در منطقه شما طغیان کووید-19 گزارش شده است یا خیر. چقدر احتمال دارد به کووید-19 مبتلا شوم؟ چه کسی درمعرض ابتلا به بیماری کرونای شدید است؟ بنابراین است ممکن است شما بیماری را از فردی بگیرید که به عنوان مثال فقط سرفههای خفیفی دارد و احساس بیماری نمیکند. بدین ترتیب سلولهای ریه میزبان تبدیل به کارخانه های تولید ویروس میشوند. سپس سایر افراد با دست زدن به این وسایل یا سطوح آلوده و لمس چشم ها، دهان و بینی، به کووید-19 مبتلا میشوند.

به توصیههای مسئولین بهداشت و سلامت در محل زندگی خود، عمل کنید. از دست زدن به چشم، بینی و دهان خود با دستهای شسته نشده خودداری کنید. خیر. الکل تنها برای ضدعفونیکردن دستها یا سطوح کاربرد دارد و درصورت ورود ویروس به بدن مصرف خوراکی الکل هیچ تاثیری در دفع آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید