افزایش مبتلایان به ویروس مرس در کره جنوبی

بعضی از بیماران ممکن است علائم دیگری داشته باشند. البته این نشانهها بیشتر در افرادی که مشکلات زمینه ای دیگری دارند، دیده میشود. این مقاله کوشش می کند که علاوه بر مروری بر ماهیت ویروس کرونا و علائم آن، باورهای عامیانه ای که در مورد این ویروس نیز موجود است را بررسی کند. این ویروس نوظهور و بیماری ناشی از آن، تا قبل از شروع طغیان اخیر در دی ماه سال 1398 در شهر ووهان،کشور چین، ناشناخته بود. تعداد زیادی از ویروسهای کرونا که تاکنون شناختهشدهاند، موجب ابتلا به طیفی از عفونتهای دستگاه تنفسی در انسانها میشوند که از سرماخوردگی تا ابتلا به بیماریهای شدیدتری مثل سندروم تنفسی خاورمیانه (مرس) و سندروم تنفسی حاد (سارس) متغیر هستند.

طبق مطالعات تحقیقاتی انجمن آنکولوژی، افراد مبتلا به سرطان بیش از سایرین در معرض خطر کرونا ویروس میباشند؛ با این وجود مردانی که به دلیل ابتلا به سرطان پروستات درمانهای محدود کننده هورمون مردانه (آندروژن) را دریافت میکنند، نسبت به این بیماری (کرونا ویروس) از محافظت بیشتری برخوردار هستند. به طور منظم و با دقت دستان خود را با آب و صابون یا محلول ضدعفونی کننده حاوی الکل تمیز کنید. طی مطالعاتی که انجام شد و با استفاده از نشانگرهای فلورسنت مشخص شد که ، این ویروسها برای ورود به سلول میزبان از پروتئینهای سطحی خود و اتصال به پروتئینهای گیرنده ACE2 استفاده میکنند.

رعایت فاصله حداقل 1 متری از افرادی که سرفه یا عطسه میکنند. کرونا میتواند از طریق قطرکهایی که با سرفه یا بازدم از دهان و بینی فرد مبتلا به کووید-19 به اطراف پخش میشود، به دیگران نیز سرایت کند. ازدست زدن به چشم، بینی و دهان با دستهای شسته نشده خودداری کنید. چون دستهای ما با سطوح زیادی در تماس هستند و ممکن است آلوده به ویروس باشند.

تا امروز مطالعات نشاندادهاند که روش اصلی انتقال ویروس عامل کووید-19، از طریق تماس با قطرکهای تنفسی است. بر خلاف اغلب بیماریهای عفونی که انتقال عوامل میکروبی آن هم زمان با بروز علائم بیماری اتفاق میافتد، این امر در مورد بیماری کووید-19 صدق نمیکند. تغذیه مناسب، آب زیاد، سبزیها و میوهها اینها عوامل بسیار مهمی هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک میکنند. سلولهای ایمنی خاصی وجود دارند که نقش بسیار مهمی در محافظت از ما در برابر بیماری شدید دارند و کووید ۱۹ به دانشمندان کمک کرده است تا به اهمیت آنها در مبارزه با عفونت پی ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید