ویروس کرونا یک ویروس ناشناخته و پاندمی است 

رعایت فواصل حداقل یک و نیم الی دو متر با افراد دیگر میتواند با کاهش انتقال ویروس توأم باشد. اگر در دسترس نبود، از یک ضدعفونی کننده حاوی الکل استفاده کنید که حداقل 60٪ الکل داشته باشد. » را مطالعه کنید. همچنین مطالعه ای در سنگاپور نشان داده است که در حدود نیمی از موارد (48 درصد)، سرایت بیماری از بیماران به افراد سالم زمانی بوده است که بیماران در مرحله نهفته و بدون علامت بیماری بوده اند. سازمان جهانی بهداشت هم گزارش کرده است که سرایت بیماری در مراحل اولیه بیماری بیشتر است. سازمان جهانی بهداشت دوره نهفتگی را بین 2 تا 10 روز، کمیسیون بهداشت ملی چین 10 تا 14 روز و مرکز کنترل بیماری های امریکا 2 تا 14 روز اعلام کرده است.

این پروتئین اصلیترین هدف در طراحی واکسنها علیه بیماری کرونا بوده است. در ادامه با ما باشید. در روابط جنسی به دلیل نزدیکی فیزیکی پارتنرها، توصیه میشود از داشتن ارتباط جنسی و معاشقه با افراد غیر هم خانه پرهیز شود. هفت ویروس از خانواده ویروسهای کرونا یا کروناویروسها انسانها را مبتلا میکنند که چهار نوعشان باعث ایجاد سرماخوردگی معمولی میشوند. این نوع ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروسهاست که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل میشود .سارس در سال ۲۰۰۲ در چین باعث ابتلای بیش از هشتهزار نفر و مرگ ۷۷۴ نفر از آنها در جهان شد.

همچنین ریسک ابتلای مردان جوان نسبت به مردان مسن تر بیشتر است. توجه به پلتفرم واکسن پروتئین نوترکیب برای تولید واکسن کرونا به همین دلایل افزایش یافته است. بنابراین، نگرانی کمتری درباره عوارض جانبی ناشی از واکسن با پلتفرم پروتئین نوترکیب که اسپایکوژن از آن بهره برده، وجود دارد. پلتفرم استفاده شده در ساخت واکسن سیناژن، پروتئین نوترکیب است که امتیاز اصلی آن ایمنی بالا و سابقه طولانی استفاده از آن در ساخت انواع واکسنها از جمله واکسن آنفلوانزا، هپاتیت، HPVو داروهایی چون انسولین است. آیا کرونا ویروس از طریق تماس جنسی قابل انتقال است؟ ظرفهای خودتان را از افراد خانواده جدا کنید و در اتاق مجزا بمانید.

از تماس نزدیک با افرادی که بیمار هستند، خودداری کنید. یعنی دستها را با آب و صابون بشویید (بهخصوص اگر بوضوح کثیف شده باشند) یا با محلول ضدعفونیکننده حاوی الکل تمیز کنید. شستن دستها با آب صابون، حداقل به مدت ۲۰ ثانیه هم از جمله توصیههای متخصصان برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس است.

دیدگاهتان را بنویسید