COVID-19/ ویروس کرونا – کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان Armenia

لامپ های فرابنفش نباید برای استریل کردن دست ها یا پوست استفاده شوند زیرا پرتوهای ماورای بنفش می توانند موجب تحریک پوست شوند. اگر آب و صابون در دسترستان نیست، از محلولهای ضدعفونیکننده دست الکلپایه استفاده کنید که دستکم ۶۰ درصد الکل داشته باشند. یا با مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل ضدعفونی کنید. گندزدایی (ضدعفونی) با لامپ ماورای بنفش، ویروس جدید کرونا را از بین می برد.

خشک کن های دست در نابودی ویروس جدید کرونا موثر هستند. وقتی دستانتان تمیز شد، آنها را کاملاً با دستمال کاغذی یا با خشک کن حرارتی خشک کنید. خیر. خشک کن های دست در نابودی ویروس جدید کرونا موثر نیستند. در نتیجه دوش گرفتن با آب گرم مانع از بروز بیماری ویروس جدید کرونا نمی شود.

نام علمی: (Coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروسها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل میشود. سازمان بهداشت جهانی توصیههای همگانی در این خصوص منتشر کرده که آگاهی و رعایت این موارد باعث میشود تا با آرامش بیشتری از خود و عزیزانمان مراقبت کنیم. با شناخت علائم کرونا و رعایت نکات بهداشتی ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی که در این مطلب به آنها میپردازیم، از سلامت خود و دیگران محافظت کنید. توجه کنید که نکات پیشگیرانه ذکر شده اگرچه بهظاهر ساده و بدوی به نظر میرسند ولی فوقالعاده مؤثر هستند. بدون در نظر گرفتن دمای حمام یا آب ، دمای طبیعی بدن در حدود 5/36 تا 37 درجه سانتی گراد باقی می ماند.

دمای طبیعی بدن انسان بدون در نظر گرفتن دمای محیط پیرامون یا آب و هوا در حدود 36.5 تا 37 درجه سانتی گراد باقی می ماند. تا به امروز هیچگونه اطلاعات و شواهدی مبنی بر انتقال ویروس جدید کرونا توسط پشه ها وجود ندارد. زیرا 2 تا 10 روز طول می کشد تا افرادی که مبتلا به عفونت شده اند، بیمار شوند و تب کنند. اما با این روش نمی توان افرادی را شناسایی کنند که به عفونت ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند ولی هنوز بیمار تب دار نیستند .

دیدگاهتان را بنویسید